Kuidas hoolitsed Sina oma välimuse ja tervise eest?

Tänapäeval on tarbijale saadaval väga laias valikus tooteid ja teenuseid. Üha enam koguvad populaarsust just loodustooted -ja teenused. Miks see nii on? Meie arvame, et tarbija on täna juba väga teadlik ja oskab teha enda tervisele parima valiku ning seega valib naturaalsed tooted ja teenused.

Looduslähedasest ja tervislikust eluviisist räägib järgnevas intervjuus looduskosmeetik ja loodustoodete e-poe www.bioaleksandra.ee omanik Kertu Luisk.  Uurime Kertult, kuidas ja kas mõjutavad meie tervist ja naha seisundit pesupesemisvahendid ja milliseid valikuid eelistada.

16522819_1227258303978683_1435718722_n

Kosmeetik Kertu Luisk tegutseb Võrus Vana Maja Salongis aadressil Paju 9

Teame, kui oluline on hoolitseda oma naha ja välimuse eest, kuid tihti unustame, et tähtis on hoolitseda ka oma tervise ja ennast ümbritseva keskkonna eest. Mida Sina kosmeetikuna kõige tähtsamaks pead oma välimuse ja tervise eest hoolitsemisel?

Meie välimus peegeldab meie tervist. Ja tegelikult ka vastupidi. Kui me hoolitseme enda välimuse eest, mõjutab see meie enesetunnet ja meeleolu, mis omab teatud mõju ka meie tervisele.

DSC_5397
Kuidas sai Sinust looduskosmeetik? 

 Seoses oma loodustoodete e-poe loomisega, olin palju uurinud kosmeetikas sisalduvate ainete mõjust meie tervisele. Ma tundsin, et sellel infol oleks palju suurem mõju, kui seda saaks edastada vahetult ja personaalselt. Selleks oli vaja omandada kosmeetiku elukutse. 
Mõtlesin, et las saab sellest ametist minu armas ja hariv hobi.
Sama olin mõelnud ka oma e-poe loomisel ja praeguseks on mõlemad “hobid” võtnud ootamatult suuremad mõõtmed.

Kui oluliseks pead kosmeetikuna seda, et Sinu kliendid oleks teadlikud kosmeetika, kodukeemia, toidu ja väliskeskkonna mõjudest nende tervisele? 

Ma ei saa kliendile lubada püsivat tulemust, kui tema igapäevased valikud ei toeta seda. Kauni naha eelduseks on hea toit, kvaliteetne looduskosmeetika, nahasõbralikud puhastusvahendid ja harmooniline ellusuhtumine.

 


Kas tänapäeva inimene teeb juba teadlikumaid valikuid teenuste ja toodete valikul?

 Enda klientide põhjal võin küll öelda, et inimesed on järjest teadlikumad ja hoolivamad nii enda kui looduse suhtes. 
Olgugi, et looduskosmeetika võib poelettidel olevatest toodetest kallim olla, siis tõhusust arvestades, soovitan pigem osta asja mis töötab, kui et odavat, mis võib nahale isegi pigem kahju teha.
Siiski rõhutan siiskohal, et tõelist looduskosmeetikat on meie turul vähe. Mõne “ökotoote” koostist lugedes on tarbijatest täitsa kahju kohe. Nad maksavad küll rohkem, aga tegelikult sisaldab pakend vaid mõnda protsenti orgaanilist päritolu toorainet.


Milliseid soovitusi Sina igapäevaselt oma klientidele jagad?
 Soovitan teha vähem, aga õigesti. Meie nahk pole rumal, tal on omad loomulikud protsessid kogu aeg töös. Kui me elaks puhtas looduses, sööks ainult orgaanilist toitu, ei peaks taluma ebatervislikke pingeid tööelus, poleks meil mitte ühtegi kosmeetikatoodet tarvis. Seni kuni me ei suuda selliseid tingimusi endale luua, tuleb nahka mõõdukalt väliselt toetada.
Ja selleks piisab tegelikult isegi kahest tootest.

DSC_5147
Kui oluliseks pead Sina kosmeetikuna pesupesemisvahendite valikut ? Miks ? Milliseid soovitusi jagad oma töös ?
 Kui kliendil on tekkinud ootamatu nahaärritus või allergia, on minu esimene küsimus alati: “Ega Sa pole hiljuti pesuvahendit vahetanud?”.
Mul oli juhus, kus uus klient oli juba nahaarstilt akne ravimid saanud, kuid kui ta minu soovitatud pesupulbriga hakkas pesu pesema, polnud enam põhjust ravimitest abi otsida. Ja alati pole pesuvahendite mõju isegi otsene. Meil võib tundlikkus kujuneda ka pikema kasutuse jooksul. Kõige mugavam on sellist olukorda ennetada, alustades nahasõbralike vahendite kasutamist juba täna.
Mina isiklikult olen BioVegan Family pesupulbreid kasutanud juba 1.5 aastat ja ei kujuta ettegi, et peaks oma riideid ja seeläbi ennast ning oma pere mürgitama. Mind paneb imestama, et tänapäeval saab imelihtsalt internetist vaadata ühe või teise pesuvahendi komponentide mõjust meie tervisele (isegi otseselt hormonaal- ja närvisüsteemile), kuid ometigi on kauplused kõige kohutavamaid kemikaale täis.

DSC_5265