Paljud inimesed meie seas seisavad tänapäeval küsimuse ees – kas kasutada looduslikke tooteid või tavatooteid. Kuid miks siis eelistada looduslikke tooteid ja valida looduslähedasema elu kasuks?

DSC_1090

Esimeses postituses soovime just keskenduda pesupesemisvahenditele, kuid järgnevates postitustes arutame lahti ka muid valdkondi nagu kosmeetika, toitumine ja puhastusvahendid.

Soovime tähelepanu juhtida sellele, et oluline on teha vahet looduslikel kui ka tavapesuvahenditel. Sageli näeme pakenditel eksitavat sõna “looduslik” või “natural”, kuid tegelikkuses ei saa antud toodet looduslikuks nimetada. Väga paljud tänapäeva tooted müügilettidel sisaldavad ohtlikke ja tervist kahjustavaid aineid. Nii mõnedki levinud terviseprobleemid nagu astma, erinevad ekseemid ja mitmed allergiad on alguse saanud just inimesele mittesobivast pesupesemisvahendist.

 Kuidas siis saab pesupesemisvahend põhjustada selliseid terviseprobleeme?

Väga paljud tooted turul sisaldavad sünteetilisi lõhna-ja värvaineid, naftasaadusi, fosfaate, pleegitavaid koostisosi. Looduslikes pesupulbrites leidub koostisainet nagu tseoliit, mis pole ka tervisele kõige ohutum valik. 

Tseoliiti sisaldavate pulbrite suurimaks probleemiks on see, et tseoliit ei tule pesus riietest välja. Tolmav pesu tekitab nahaärritusi ja ei sobi astmaatikutele.

Läänemere Kaitse Komisjon soovitab kõigil liikmesmaadel, sealhulgas Eestil, kaotada pesuvahenditest fosfaadid. Põhjuseks on asjaolu, et fosfaadid on peamine saasteaine, mis põhjustab Läänemere eutrofeerumist.

Selles postituses me ei peatu pikalt kõikide erinevate pesuvahendites leiduvate kemikaalide teemal. Hoopis soovime suunata inimest ise uurima erinevate pesuvahendite koostisosi ja nende võimalikku kahju tervisele ning keskkonnale.

Pesupulbrit ostes ei tuleks lähtuda hinnast, vaid sellest, mis koostisosi pulber sisaldab ja millist mõju võib see meie tervisele avaldada ning mõelda, kas see on minule ja keskkonnale kõige parem valik.

Tähelepanu tuleb pöörata ka pesupesemisvahendite doseerimisele, oluline on kasutada vastavalt pakendil olevat kasutusjuhendit. Tihtipeale inimesed doseerivad  pesupesemisvahendeid üle ning sellega kaasnevad terviseprobleemid ja ka riietest ei tule liigne pesuvahendi kogus pestes välja.

Meie soovitame igaljuhul valida ökoloogiliselt puhas toode, mis on kahjutu tervisele kui ka keskkonnale.

 DSC_1084-2

Hoidkem end ja oma lähedaste tervist ning mõelgem ka keskkonnale, et järgmistel põlvkondadel oleks ilus ja puhas keskkond elamiseks.