BioVegan Family looduslikud pesupulbrid Dancesti Tantsu -ja treeningstuudios Helsingis

Armsad sõbrad,
meie blogi on siiani natuke nukralt seisnud tühjana, kuid nüüd on aeg tuua teieni palju huvitavaid teemasid ning intervjuusid põnevate inimeste ja keskkonnasõbralike ettevõtetega.
Oleme kokku kogunud mitmeid huvitavaid teemasid, millest kirjutada ja oodatud on ka teie mõtted nende teemade kohta.
Kindlasti kirjutame üsna varsti ka keskkonnateemadel, mis on meile väga südamelähedane. Loomulikult anname ka vihjeid meie peagi saabuvate revolutsiooniliste uute toodete kohta.
Täna tutvustame teile aga hoopis meie suurepärast koostööpartnerit Soomes. Saate lugeda pôhjalikku intervjuud Dancest Tantsu -ja treeningstuudio looja Martaga.
Kõigile, kes loevad blogi ja jagavad blogipostitust, nende vahel loosime välja ühe BioVegan Family pesupulbri ja Dancest Tantsu -ja treeningstuudio viie korra treeningkaardi. Mäng toimub meie Facebooki kontol ja täpsemad reeglid juba seal.
biovegan family 4

Mis on Dancest ja kust pärineb idee?

Kui me abikaasaga neli ja pool aastat tagasi üle lahe Soome kolisime, siis tuli mul paraku loobuda oma suurimast kirest – tantsimisest. Kuna ka kõik sõbrannad ja sotsiaalne elu kodumaale maha jäi, hakkas mu peas kerima soov leida mõned tüdrukud, kellega koos hobikorras tantsida ja ka trenniväliselt koos aega veeta. Kui olin vastava üleskutse teinud Soome-eestlasi ühendavasse Facebooki gruppi (kus oli liikmeid kokku üle 30 000), oli juba paari tunniga mu postkast umbes, sest huvi eestikeelsete trennide vastu oli tohutu! Huvilisi oli nii noori kui vanu, 13-aastastest 50+ vanuseni. Sooviti nii tantsu, aeroobikat, seltskonda kui ka lihtsalt võimalust end liigutada. Kuna tantsimisega olen tegelenud juba terve elu (eelkõige võistlustantsu, cheerleadingu ja showtantsuga), siis tundus mõistlik panna kokku treening, kus saab nii tantsu, aeroobikat kui ka lihastrenni. Sellest tulenevalt seadsin sammud Eesti Võimlemisliidu aeroobika- ja rühmatreenerite koolitusele ning osalesin kõikvõimalikel muudel treenerikoolitustel, et Soome-eestlastele hakata pakkuma mitmekülgseid treeninguid. Grupile sai nimeks Dancest, mis viitab nii meie tantsulisele olemusele kui ka sellele, et oleme eestlased. Ajapikku jõudsid minuni teised treenerid, kellega alustasime koostööd ja nõnda pisikesest tantsugrupi ideest kasvaski tänaseks välja Soome-eestlaste tantsu- ja treeningstuudio Dancest.

 
Kui kaua on Dancest tegutsenud ja milliseid teenuseid Dancest pakub?
 

Neli aastat tagasi 8. novembril toimus meie esimene treening. Just seda kuupäeva peamegi oma sünnipäevaks.
Tänaseks on meie trennidevalik kasvanud tohutult laiaks. Tantsulistest treeningutest on hetkel tunniplaanis showtants erinevatele vanuserühmadele (4-8a, 9-15a, 16+) ning mudilaste (1-3a) tantsu- ja liikumistund. Laste tunniplaanis on veel ka keeleline liikumine, mis kujutab endast eesti keele õpet läbi liikumise (kuna olen hariduselt eesti filoloog, siis otsustasin omavahel siduda keeleõppe ja laste liikumistunnid). Lisaks on tantsu kõrvale tekkinud judo treeningud erinevatele vanuserühmadele (3-6a ja 7+), kus käivad nii poisid kui tüdrukud. Hiphopi treener on meil hetkel vigastatud ja uut leidnud ei ole, kuid tulevikus taastame kindlasti ka need trennid.
Täiskasvanutele pakume me nii tantsulisi kui ka võitluskunstidel põhinevaid rühmatreeninguid: Latinissimo, BodyCombat, Piloxing, lihastreening ja YogaFunc.
Kuna tänavu aprillis saime päris oma kodustuudio (varasemalt rentisime ruume ühelt teiselt tantsustuudiolt), siis laienes ka meie tegevus erinevatele üritustele. Nimelt korraldame me eesti lastele põnevaid lastediskosid, öölastekaid ja sünnipäevi. Meie stuudios on oma fotostuudio püsti pannud minu foto- ja videograafist abikaasa, kes jäädvustab ja salvestab kõiki meie stuudio tegemisi alates tantsuvideotest ning lõpetades eriüritustega. Teeme meeldejäävaid foto- ja videoprojekte nii lastega kui täiskasvanutega ning ma usun, et just see teebki meie trennides käimise paljude jaoks hästi põnevaks – sest on, mida oodata ja mille nimel pingutada!
IMG_2628
Mis on Dancesti moto?
 

You don’t have to be great to start, but you have to start to be great! Ehk siis tantsimine on kõigile – mitte ainult neile, kes on lapsepõlves end pisarateni piinanud kõikvõimalikes spagaatides istudes. Kui on kirg ja pealehakkamine, on kõik võimalik! Piirangud on alati inimese enda peas ja tihti tulevad need just hirmust teiste arvamuse ees, kuid elu algabki alles siis, kui suudetakse lahti lasta omaenda hirmudest ja eelarvamustest ning hirmust teiste arvamuse ees!
Me pole kunagi oma trenne ära piiranud mingisuguste kriteeriumite alusel, sest me teeme kõike omaks lõbuks ja iseenda arendamiseks, mitte selleks, et konkureerida. Õpime, treenime ja korraldame projekte selleks, et meil oleks tulevikus asju, mida sooja südamega meenutada. Oleme kogenud, et teekond ise ja teekaaslased on palju olulisemad kui sihtkoht või saavutus, mistõttu hindame ja naudime teineteise seltskonda enam kui medaleid või kellegi heakskiitu. Siin naaberriigis on meil koht kuhu tulla ja kus meid oodatakse. Ma usun, et just see ongi Dancesti arendanud ja edasi viinud, et me oleme suutnud luua ühtehoidva kogukonna, kus ei ole kohta negatiivsusel ja kuhu inimesed tahavad tulla, sest nad teavad, et nad on sinna oodatud täpselt sellistena nagu nad looja poolt loodud on!
IMG_2604
Millised on Dancesti tulevikuplaanid?
 
Meie põhieesmärk on areneda, õppida ja kasvada. Nii stuudiona, treeneritena kui ka tantsijatena. Kindlasti soovime laiendada trennide valikut ning koolitada oma treenereid aina paremaks ja paremaks, tõstes kvaliteeti ja pakkudes aina enam treenimisvõimalusi.
Kui me neli aastat tagasi trennidega alustasime, siis ei julenud ma isegi loota millestki sellisest, mis tänaseks on välja kujunenud. Kuid kuna seoses Dancesti arengu ja kasvuga on lahtisemaks ja suuremaks muutunud ka minu mõtlemine, siis unistan ma tasapisi laienemisest ka teistesse riikidesse. Kuna minu isiklik plaan on siduda oma elu ka Hispaaniaga, siis ongi minu suur südamesoov rajada midagi seesugust ka sinna. Möödunud aastal võtsime me perega kätte ja ostsime ühe otsa pileti Ibizale, kus lõpuks elasime ja töötasime kokku kolm kuud. Just seal me plaanimegi veeta kõik järgnevad suveperioodid, mil Soomes on suurem osa meie klientuurist mööda ilma laiali puhkamas. Kuna Ibizal on meie tegevus just rusikas silmaauku, siis seal me suviti vaikselt juuri alla hakkamegi kasvatama.
Lähinädalatel hakkame me lisaks tantsule ja treeningutele ning foto- ja videoteenustele pakkuma ka prinditeenuseid (kõikvõimalikud voldikud, flaierid, visiitkaardid, piltide printimine, piltidega tassid, trennitopsid, riided jpm).
biovegan family 1
Kust tekkis idee hakata müüma stuudios BioVegan Family tooteid ja miks? Mida Teie tootevalikus veel leidub?
Kuna olen BioVegan Family pesupulbrite tulihingeline fänn olnud alates nende sünnist ning olen üldse tohutu loodusliku ja tervisliku kraami austaja, siis just need pulbrid olid esimesed, mis pähe torgatasid, kui meil tekkis mõte hakata meie klientidele pakkuma võimalust soetada loodustooteid ka meie stuudiost. Toodete valikul on meil esimene kriteerium alati see, kas toode on meie jaoks ülivõrdes tõhus või mitte, sest lihtsalt niisama edasimüümise pärast me midagi pakkuda ei soovi. Trennid, projektid ja üritused võtavad meilt tohutu aja, mistõttu loodustooted meie letil saavad kindlasti olema vaid sellised, mis on kõige erilisemad meie jaoks. Hetkel ongi BioVegan Family pulbrid ainsad tooted meie letil! 
Kindlasti tahaksin rõhutada seda, miks ma neid pulbreid nii tulihingeliselt fännan. Kuna poepulbrid on mind terve elu ajanud tohutult sügelema ja lausa nii, et ma olen ennast kassi kammiga veriseks kraapinud, siis tuli BioVegan Family pulber mu ellu justkui taevaõnnistus. Kõrvaltvaatajale tundub see kindlasti väike asi, kuid minu jaoks tähendas see tohutust piinast lahti saamist ja võimalust elada normaalset elu ilma, et pidevalt endalt nahka maha tahaks kratsida või siis ennast mitu korda päevas kreemitada. Vabanesin väga ebameeldivast probleemist ja minu jaoks tähendas see suurt elukvaliteedi muutust. Vahel kui BioVegan Family pulber otsa sai ja kuskilt võtta ei olnud, sain taaskord tunda, mida see poepulber mu nahaga tegi! Võiks öelda, et ühe põhjusena võtsime pulbri oma letile just seetõttu, et siis ei pea meie ega ka teised pulbrifännid enam muretsema, kui pulber otsakorrale hakkab saama – Dancestist (naljaga pooleks öeldes meie teisest kodust) saab alati juurde muretseda! 
 
Dancesti Facebooki lehelt leiab väga palju fantastilist video kui ka pildimaterjali. Kellega koostöös need sünnivad?
 
Kõikide meie fotode ja videote taga on minu kallis abikaasa Allan Jorits (Jorits Photography).
biovegan family 3
Kas võib öelda, et Dancest on pereettevõte?
 
Kindlasti! Kõik, mis me oleme tänaseks teinud, saavutanud ja üles ehitanud, oleme me teinud kas koos või teineteist toetades! Otse selle kõige keskele sündis ka meie tütar, kes tänaseks viskab spagaate, kukerpalle ja sildasid söögi alla ja söögi peale, olles ise vaid kaheaastane!
Millised inimesed on oodatud Teie trennidesse? Kas tantsima tulles peaks juba olema eelnev kogemus?
 
Kindlasti mitte! Selle nelja aasta jooksul olen näinud selliseid arenguid, mis on mind ennastki sõnatuks võtnud! Tänaseks on meie showgrupis mitu naisterahvast, kes on alguses kartnud trennidesse tulla (loomulikult põhjuseks hirm teiste arvamuse ja oma hakkamasaamise ees), sest nad on juba üle 30aastased, kodus kasvamas mitu last ja nad pole varem tantsimisega kuigipalju või üldse tegelenud. Tänaseks on neil spagaadid maas, nad on vallutanud lavasid ja säranud mitmetes videoprojektides! Kui on kirg ja pealehakkamine, on kõik võimalik! 
IMG_2577
 
Kuidas saab Teie trennidesse tulla? Kas peab kuskil ennast eelnevalt registreerida või võib lihtsalt kohapeale tulla?
 

Kindlasti tasuks oma tulekust teada anda. Kontaktinfo leiab meie kodulehelt www.dancest.fi (ühendust saab võtta nii meili teel kui telefonitsi) ja ka meie Facebooki postkast on avatud kõikidele huvilistele!
 
Millised on Dancesti lastetrennid? Te pakute ka lastehoiu teenust nädalavahetuseti koos lastekino ja diskoga, kui populaarsed need on?
Lastetrennid on meil üles ehitatud alati nii, et lastele jääks rõõm liikumisest ja trenn oleks koht, kuhu nad tahaksid alati tulla. Tehnilisemad harjutused on põimitud mängulisemate harjutustega ning kavade õppimine, painduvuse arendamine ning võimlemise/akrobaatiliste elementide õppimine on neile alati meeltmööda, sest seda kõike saavad nad demonstreerida ka tantsuvideotes, mida me nendega paar korda aastas kindlasti teeme.
Kaks korda kuus nädalavahetustel toimub meil lastedisko, kus programmis on nii multikad, snäkid, spordimängud, limbovõistlus, laserdisko ja palju muud põnevat. 29. oktoobril ongi just tulemas Halloweeni eriüritus, kuhu ootame kõiki lapsi kostüümides! 🙂
Diskod on meil alati väga populaarsed ja seal osaleb olenevalt teemast 15-35 last.
Diskole järgneb ka alati öölastekas, kuhu võtame kuni 10 last. Öölastekal jätkame filmide, snäkkide ja disko lainel ning naudime ühist pannkoogihommikut. Vanematel on ideaalne võimalus tuua laps lustima ja ise leida aega teineteise jaoks.
Senini on kõik lapsed jäänud väga rahule ja ootavad pikisilmi alati järgmisi diskosid ja öölastekaid.
 
Kas Dancest plaanib ka laieneda? Kas teie trennivalikusse on lisandumas veel põnevaid trenne? Milline trenn on Dancestis kõige populaarsem ja miks?
Kindlasti oleme laienemas ja toome tunniplaani juurde ka uusi treeninguid. Uuest aastast on meil plaanis alustada breiktantsu ja balleti treeningute pakkumisega ning tuua uusi põnevaid rühmatreeninguid ka täiskasvanute tunniplaani. Jätkuvalt oleme hiphop treeneri otsingutel ning korraldame kord kuus alati ka mingeid põnevaid workshoppe, et õppida ja kogeda uusi suundi ja stiile. Oktoobris on meil tulemas näiteks vogue tantsustiili workshop Lilli Huttulaga, novembris balleti workshop algajatele Krista Koljoneniga ning detsebris afrobeati ja hiphopi workshop ühe Soomes paljukiidetud tantsutreeneri Njara Rasolo juhendamisel. Lisaks eelmainitule korraldab meie koostööpartner Vrajim Gandhi Dancestis igakuiselt mitmeid tantsulisi workshoppe, kus saab tutvuda erinevate põnevate stiilidega, sh salsa, reggaetoni, bachata, merengue, dancehalli ja palju muuga.
Olen sedasorti inimene, kes soovib aina kogeda ja õppida, mistõttu on meil erinevaid õpitubasid ja trenniüritusi toimumas kindlasti palju!
biovegan family 2